Чи замислювалися ви коли-небудь над тим з чого складаються сучасні ортопедичні матраци? За кожною симпатичною зовнішньою поверхнею або оббивкою лежить маса шарів, щоб створити максимум комфорту для споживача. Кожен з цих шарів виконує певну функцію і відрізняється своїми фізико-хімічними властивостями.
Отже, будь-який матрац складається з:
- Пружинного блоку (наявність на розсуд виробника, залежить від моделі);
- Ізолятора;
- М'якого верхнього і нижнього шару;
- Чохла з натуральних або синтетичних матеріалів.
Не тільки чохол, але і всі прошарки можуть складаються з натуральних і синтетичних складових, що в кінцевому результаті і визначає їх кінцеву вартість. Таким чином, оперуючи різноманітністю складових матеріалів, застосовуючи пружинні блоки чи ні, виробник має можливість запропонувати покупцеві широкий асортимент і великий діапазон цін для того, щоб кожен зміг знайти те, що шукав.
Різноманітність матеріалів при виробництві матраців
До натуральних складових можна віднести кокосову койру, латекс, бавовняне полотно, овечу вовну, а також войлок льноджутовий.
До синтетичних матеріалів відноситься поролон (пінополіуретан), холлобайфер, струтофайбер, в'язкоеластична піна.
При виборі матраца, в його описі вказано і склад, тому ви завжди виходити і з цих характеристик. Тепер докладніше про кожен з перерахованих матеріалів. Яке його призначення і що собою представляє кожен їх перерахованих вище складових.
Кокосова койра – найпоширеніший натуральний матеріал для виробництва матраців. Завдяки його наявності, додається жорсткість, і виріб виходить добре вентильованим. З недоліків варто відзначити не довгий термін служби, якщо порівнювати з тим же латексом.
Латекс – натуральний матеріал, пружний, але в той же час досить еластичний матеріал, здатний переносити великі навантаження, швидко відновлює свою первинну форму. Відноситься до м'якого прошарку за своїми функціями. Характеризується довговічністю і надійністю. Якщо проводити порівняльний аналіз між натуральним і синтетичним латексом, то перший набагато м'якше і приємніше на дотик, гіпоалергенний.
Овеча вовна – натуральний матеріал, який використовується для прошарку зимової сторони. Основне призначення: зберігати тепло і регулювати вологість на матрацній поверхні.
Струтофайбер – часто синтетичного походження волокна з вертикальною орієнтацією, проте можуть бути в суміші з натуральними (бавовною або шерстю). Завдяки наявності цього матеріалу і його різному процентному змісту, виробником регулюється жорсткість матраца. Таким чином можна отримає виріб середньої або підвищеної жорсткості.
Холлофайбер – екологічно чистий матеріал синтетичного походження, може використовуватися в якості додаткового шару або для виготовлення чохла (їм простегівается зовнішній шар тканини).
В'язкий прошарок з ефектом пам'яті – синтетичний матеріал, який в рази підвищує комфортність будь-якого матраца. Відносно недавно почав застосовуватися для виробництва, проте на сьогодні є незамінним компонентом для виготовлення ортопедичних матраців. Відрізняється комірчастою структурою і підвищеною еластичністю. Призначення – самостійна основа, або в комбінації з іншими матеріалами.
Поролон, або іншими словами пінополіуретан, − найпоширеніший наповнювач, який відрізняється дешевизною і практичністю. Завдяки дрібнопористій структурі, матеріал швидко відновлює форму. Основними характеристиками є щільність і еластичність.