Вибираючи м'які меблі, зокрема дивани, для себе в будинок покупці орієнтуються не тільки на візуальне сприйняття, стилістику, цінову політику, але також відразу продумують наскільки складний буде догляд за цими меблями в подальшому. Природно, що його простота і складність, буде прямо залежати від характеристик оббивної тканини. Саме на якість оббивної тканини звертається велика увага, якщо власники думають про те, який вигляд матиме меблі через кілька років експлуатації.
Однак, важливим усвідомлювати, що тільки профілактичний своєчасний догляд здатний продовжити життя вашого улюбленого дивана і зберегти його спочатку привабливий зовнішній вигляд. Асортимент оббивних тканин настільки широкий, що без фахівця важко зрозуміти часом який догляд підійде для того чи іншого дивана.
Профілактичний догляд за диванами з різною тканиною може принципово відрізнятися. Однак в будь-якому випадку не варто забувати, що регулярний профілактичний догляд здатний запобігти появі плям різного походження та забруднення поверхні.
- Не для всіх тканин підходить вологе прибирання, в деяких випадках доведеться обмежитися сухим. Це стосується тих тканин, до складу яких входить віскоза, оскільки вона не має здатність відновлюватися після висихання. Для віскозних тканин потрібна тільки суха чистка і також використання засобів для виведення плям без вмісту води.
- Якщо у вас диван з чохлом, то прати його рекомендують в теплій воді раз на півроку, при цьому потрібно підібрати спеціальний порошок.
- До всіх змішаних тканин потрібно ставитися з обережністю, оскільки не завжди легко передбачити, як себе веде та чи інша складова частина.
- Гобелен, штучна замша і шенілл відмінно чистяться пилососом або м'якою щіткою, жаккард можна чистити за допомогою пилососа або ж використовуючи вологу губку, змочену в мильному розчині. А ось для оксамиту очищення за допомогою пилососа неприпустимо, можна використовувати для цих цілей хіба що м'яку щітку.
- Всіма улюблена і практична шкіра цілком виправдовує свою популярність і з точки зору легкості догляду за такими типами диванів. Для чищення таких диванів досить використовувати вологу ганчірку, а якщо плями вже дуже складні, можна її попередньо змочити в звичайному мильному розчин. Шкіра на диванах не тріть і не рветься, на відміну від шкірозамінника. А ось останній потрібно постійно обробляти стеаринової мастилом, щоб його позитивні властивості не губилися по закінченню певного часу.
- Якщо ви заздалегідь знаєте, що меблі в заданих умовах часто буде піддаватися чищенню, то можна в такому випадку звернути увагу на жаккард.
- Проблем з доглядом не виникне і з меблями, покритим велюром. Однак, як легко він би не чистився, завжди пам'ятайте, що його поверхня з часом може стиратися. Тому, не дуже підійде для частої експлуатації, в багатолюдних місцях або громадських заклади.
- Ще одним практичним варіантом для диванів є двошарових флок, в основі якого бавовна. Крім того, що він не вигоряє на сонці, не боїться води, він ще відмінно чиститься і дуже простий у догляді.
- З якого матеріалу не перебував би диван, і якого масштабу плями не були, не тріть їх занадто старанно, це може не тільки зовсім нічого не дати, але і навпаки, ще більше погіршити ситуацію.
Завжди пам'ятайте, що забруднення завжди краще попередити, ніж боротися з ним, коли воно вже великих масштабів. Для деяких випадків, наприклад, якщо диван з матеріалу, який складно чиститься, буде доречна накидка. Це урізноманітнює ваш інтер'єр, і позбавить від зайвих проблем. Також ви можете полегшити експлуатацію і догляд вашого дивана, якщо зараз розглядаючи різні варіанти, зробите правильний вибір, ретельно зваживши всі «за» і «проти».