Як свою квартиру зробити світлою

Ще з давніх часів житло будували з таким розрахунком, щоб максимум вікон "виходили" в бік сонця. В першу чергу це було пов'язано з релігійними вимогами, а потім вже з естетичних та інших міркувань. Головною вимогою було максимальна освітленість приміщення. Йшли роки, століття, навіть тисячоліття, багато змінилося в традиціях, релігії та інше, а ось прагнення до максимального освітлення житла стало просто незаперечною традицією. Так і в наш час, коли ми маємо намір зробити комплімент про кімнати, то говоримо, по-перше, які вони просторі, а потім обов'язково додаємо: «... і досить світлі».

Якщо навіть вікна вашої квартири маленькі і виходять на північ, то можна, використовуючи парочку дизайнерських прийомів, зробити вашу кімнату більш світлою. Адже проблема з освітленням стає набагато актуальніше взимку, коли дні коротше, а ночі довгі і темні. Та й удень часто похмуро, сіро, що наводить тугу і смуток. У такі дні особливо сумуєш за яскравим сонечком і літнім теплом, і хочеться за всяку ціну це придбати. Зрозуміло, літо серед зими нам ніхто не створить, але можна створити враження і обдурити реальність буднів. В такому випадку необхідно рухатися одночасно в декількох напрямках: берегти і примножувати природне світло, і грамотно і правильно використовувати створені штучно відчуття. Це дозволяє створити інтер'єр зі зрубу.

Логічно, щоб кімната стала світлішою, необхідно для її оформлення застосовувати всілякі світлі тони, підійде навіть простий білий колір. Звичайно це так, хоча тут можуть бути свої нюанси. У фаховій літературі зазначається, що білий колір має максимально світловідбиваючі властивості. Ось чому його краще використовувати, поєднуючи з штучним освітленням (темної пори доби), непогано поєднується з матовими поверхнями. Ось чому найкращим рішенням в оформленні «північної» кімнати (або інших більш темних приміщень) буде проста штукатурка і побілка з мінімумом декору (картини, полиці і т.д.). Хоча не варто забувати, що білий колір сам по собі дуже холодний (білі покривала, білий килим, білі штори), краще його розбавити пастельними тонами, що додасть теплоти і затишку. А для додання кімнаті сонячної атмосфери, просто застосуйте кольори, які символізують сонце - червоний, оранжевий, жовтий. Але найкраще використовувати відтінки цих кольорів.

Відгуки: